Projekt i wykonanie: M. Papuga

Wieczór autorski z Lucyną Angermann

20190211 181008Wieczór poezji i wspomnień, tak można by nazwać czarowne spotkanie, które odbyło się w dniu 11 lutego 2019 r. w Sali Domu Ludowego w Brzozowej. Na zaproszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozowej „Brzozowianki” przybyła Pani Lucyna Angermann, laureatka prestiżowych konkursów poetyckich, obecnie mieszkająca w Belgii, ale pochodząca z Faściszowej.

 

Pani Agnieszka Kwiek, przewodnicząca Koła,  serdecznie przywitała gości i zachęciła do poczęstunku, by przy ciasteczku, kawie czy herbacie milej spędzić czas. Następnie przedstawiła Gościa i podała program wieczoru. Celem tego spotkania było rozbudzenie w słuchaczach zainteresowań poezją, uświadomienie sensu życia i przemijania, a przede wszystkim oderwanie przybyłych od obowiązków dnia codziennego, by choć przez chwilę przenieśli się w ,,zaczarowany świat” wierszy. Za sprawą poezji, opisującej każdemu z nas znane stany, organizatorzy i autorka  pozwolili nam na chwilę zatrzymać się, zwolnić, zastanowić, zadumać, i …zadziwić. Pani Lucyna, oprócz czytania swoich utworów, pozwoliła sobie na wspomnienia, z których wyłoniła się jej trudna droga życiowa. Zwłaszcza czas emigracji był dla niej trudna szkołą życia.

Publiczność dopisała. Uczestnicy zasiedli przy stołach zastawionych ciastem, sałatkami, udekorowanych świeczkami, które po zapaleniu tworzyły klimatyczny nastrój tego wieczoru. Mamy nadzieję, że ten wieczór był pierwszym, który rozpocznie podobne, cykliczne spotkania ze sztuką.

Relacja fotograficzna - zobacz...

Odsłony: 1861