Projekt i wykonanie: M. Papuga

Jubileusz stu lat Pani Zofii Ferenc

13 IMG 1466„W Brzozowej mieszkam od urodzenia, czyli od prawie 100 lat. Urodziłam się zaś 26 grudnia 1919 roku. Mój ojciec zmarł dwa miesiące po tym, jak się urodziłam i zostałam sama z matką, z którą przeprowadziłam się do moich dziadków na Faściszową. Cztery lata później moja mama ponownie wyszła za mąż i wyprowadziła się do męża, a ja zostałam sama z dziadkami.” (fragm.. wywiadu przeprowadzonego we wrześniu 2019 r. z Panią Zofią Ferenc przez Wiktorię Ozgę, ucz. I LO w Tarnowie).

Pani Zofia Ferenc, mieszkanka Brzozowej, ukończyła sto lat. Przeżyła dramat II wojny światowej, cudem uniknęła wywózki do obozu i śmierci. Ciężko pracowała, wychowywała dzieci i wnuki. Wraz z rodziną przeżywała radości i troski codzienności. Pani Zofia cieszy się dobrym zdrowiem i takim samym samopoczuciem.

W dniu 27 grudnia 2019 roku członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Brzozowej „Brzozowianki” przygotowały Jubileusz stu lat Pani Zofii Ferenc. Oprócz dostojnej Jubilatki i Jej Rodziny w uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz: Bogdan Stasz - Wójt Gminy Gromnik, który odczytał listy gratulacyjne od Premiera i Wojewody, Czesław Cudek – Przewodniczący Rady Gminy Gromnik, Wojciech Żaba – Radny Gminy Gromnik, Krzysztof Chwistek - Zastępca Kierownika USC, Wojciech Gądek – Sołtys Brzozowej, Jolanta Rutka – Sołtys Policht; organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie miejscowości: Ochotniczej Straży Pożarnej – dh Stanisław Gniadek, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej – Jolanta Olszewska i Ludmiła Wójcik, Parafialnego Zespołu Caritas – Maria Gucwa, Agata Osysko; Koła Gospodyń Wiejskich w Polichtach – Zofia Gucwa; Parafii: ks. Stanisław Wojtas – Proboszcz, ks. Sebastian Piech - Wikariusz; uczniowie SP Brzozowa: Weronika Barnaś, Patrycja Smagacz i Mariusz Kieroński oraz sąsiedzi. Jubilatka nie kryła szczęścia. Emanowały od niej spokój i radość z uroczystości. Przyjęła moc kwiatów i okolicznościowych upominków. Po wzniesionym toaście, odśpiewaniu "Dwieście lat..." i złożeniu życzeń uczestnicy Jubileuszu spożyli obiad, po nim urodzinowy tort, a na koniec oddali się niekończącym rozmowom i wspomnieniom.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przybyli na uroczystość, a szczególnie portalowi Pogorze24 za patronat medialny. (K. Gotfryd)

Relacja fotograficzna - kliknij tutaj...

Odsłony: 2180