Projekt i wykonanie: M. Papuga

WSD w Tarnowie dziękuje Parafianom z Brzozowej

WSD w Tarnowie dziękuje Parafianom z Brzozowej

REKTORAT WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO W TARNOWIE

Tarnów, 25 lutego 2015 r.

Przewielebny Księże Proboszczu,

„Ilekroć z miłości do Boga dzielimy się naszymi dobrami z potrzebującym bliźnim, zawsze doświadczamy, że pełnię życia rodzi miłość i że wszystko zwraca się jako błogosławieństwo w postaci pokoju, wewnętrznego zadowolenia i radości".

Dzielę się tymi słowami Ojca Świętego Benedykta XVI, z Czcigodnym Księdzem Proboszczem oraz Jego parafianami, by wyrazić naszą serdeczną wdzięczność za hojną ofiarę żywności złożoną na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie: 2.400 kg zboża.

Jest to konkretny dowód życzliwości, otwartości serca i dłoni dla tego Domu, w którym wzrastają i rozwijają się ziarna kapłańskiego powołania. W imieniu seminaryjnej wspólnoty dziękuję za zrozumienie naszych potrzeb i materialne wsparcie.

Podczas Eucharystii sprawowanej każdego dnia w seminaryjnej Kaplicy - wspólnota księży przełożonych i alumnów WSD dziękuje Bogu za swoich dobroczyńców, do których grona dopisujemy wiernych z parafii św. Mikołaja w Brzozowej wraz ze swoim Proboszczem.

Życzę w imieniu Rodziny Seminaryjnej, aby dobry Bóg obdarzał wszystkich zdrowiem i potrzebnymi łaskami. Niech Maryja Wspomożenie Wiernych będzie przy Was i wyprasza u swojego Syna wszelkie błogosławieństwo.

Z wyrazami szacunku i serdecznej wdzięczności -

Rektor: Ks. dr Andrzej Michalik

Kolęda misyjna

Czytaj więcej: Kolęda misyjna Kolęda misyjna

„Ma toto ti amolenge” czyli „Dzieci, które płaczą” – takie hasło towarzyszyło tegorocznej akcji zbiórki pieniędzy na cele misyjne. Ponad pięćdziesięcioro dzieci w dziesięciu grupach kolędniczych wyruszyło po Mszy św. o godz. 9.00 do rodzin w Brzozowej, Polichtach, Faściszowej i Słonej, aby prosić o pomoc dla swoich potrzebujących rówieśników z krajów misyjnych. Kolędnicy przebrani za Maryję, Józefa, Latynosa i Anioła śpiewali kolędy i przedstawiali krótką scenkę jasełkową. Zebrane ofiary zostaną wykorzystane na budowę szkół, szpitali, studni i inne potrzebne inwestycje.

„Śpiewem chwalmy Pana”

Czytaj więcej: „Śpiewem chwalmy Pana” „Śpiewem chwalmy Pana”

Kolędy i pastorałki to nieodłączny element tradycji związanej z Bożym Narodzeniem. Nasi najmłodsi parafianie skupieni w grupie śpiewaczej pod kierunkiem p. Małgorzaty Słowińskiej w dniu 25 i 26 grudnia podczas Mszy św. wystąpili z koncertem znanych i mniej znanych kolęd i pastorałek. Dzieciom towarzyszyła Marysia Socha z gitarą i Kamila Pruchnicka ze skrzypcami. Zobacz zdjęcia

Jasełka w kościele

Czytaj więcej: Jasełka w kościele Jasełka w kościele

Doskonałym wprowadzeniem w przeżywanie tego, co wydarzyło się ponad dwa tysiące lat temu w Betlejem były jasełka wystawione w naszym kościele przed Pasterką. Uczniowie miejscowej szkoły podstawowej wystawili barwne bożonarodzeniowe przedstawienie wzbogacone krakowiakiem. Zarówno miejscowi widzowie, jak i goście, przyjęli jasełka entuzjastycznie, co przełożyło się na szczodre ofiary dla aktorów. Zebrane fundusze pozwolą na zakup potrzebnych materiałów do dalszej działalności kółka teatralnego. Zobacz zdjęcia